SÜNGER ÇEŞİTLERİ

Gri sünger nedir?

Süngerler kalite kalite kısımlara ayrılmaktadır. Düşük kalite süngerler beyaz sünger olarak nitelendirilir. Gri sünger ise kaliteli sünger olarak bilinir. Fakat bu yanlış bir bilgidir. Öncelikle süngerin nerede kullanılacağı çok önemli. Eğer sünger omuz vatkası olarak kullanılacaksa beyaz sünger yeterli bir süngerdir. Yada süngerle kumaşa kapitone yapılacaksa beyaz sünger yine yeterli bir sünger kalitesidir. Tekstil sektöründe en çok tercih edilen sünger beyaz süngerdir. Gri sünger ise yoğunluk bakımından beyaz süngerden sonra gelen ve çeşitli dansite ölçüleri olan sünger çeşitidir. 17-18 DNS den başlamaktadır. Yani beyaz süngerin bir kalite üstüyle başlar. Gri süngerler aşağıdaki yoğunluktadır:

17 DNS yada 18 DNS

22 DNS yada 23 DNS

26 DNS (Piyasada nadir bulunur)

28 DNS

32 Dansite.

Buraya kadar baktığımızda görüyoruz ki, gri süngerin çeşitli kaliteleri bulunuyor.

Gri sünger kaliteli midir?

Halk arasında genellikle gri sünger kalitelidir şeklinde bir bilgi var. Fakat yukarıda belirttiğimiz gibi, gri süngerlerin çeşitli kaliteleri mevcut. Önemli olan süngerin rengi değil dansite yoğunluğudur. Ve bu süngerin nerede kullanılacağıdır. Eğer koltuk yada (çekyat süngeri, minder süngeri, kanepe süngeri gibi) minder için sünger almayı düşünüyorsanız bizim tavsiyemiz en az 28 DNS sünger kullanmanız olacaktır. Tabii ki 32 DNS almanız en sağlıklısı. Bir de sert koltuk süngeri, yumuşak sünger kalite ile ilgili değildir. Yani her kalitenin sert yada yumuşak döşemelik sünger çeşidi bulunuyor.

Gri parça sünger alabilir miyim?

Eğer tabaka sünger diye bilenen plaka sünger almak istemiyorsanız özel ölçü parça sünger almak istiyorsanız firmamızı arayarak yada aşağıdaki yorum yazma sekmesini kullanarak ölçülerinize göre fiyat bilgisi alabilirsiniz. Firmamız parça sünger satışı yada kırpıntı sünger satışı yapmaktadır.

Gri sünger fiyatları

Yukarıda belirttiğimiz gibi, gri sünger tek bir kalite sünger değildir. Çeşitli yoğunluk ve kaliteleri mevcuttur.

ojuyry.jpg ojuQbp.jpg ojuJD6.png ojun5x.jpg