UZAY TEKNOLOJİSİ VİSCO NEDİR VE VİSCONUN ÖZELLİKLERİ

Uzay Teknolojisi Visco Nedir?

Uyumak İçin Değil, Yeniden Doğmak için…


 

Visco Air serisi için üretilen Cardimo yataklarda en son teknoloji malzemeler kullanılmıştır. Bu yataklar aynı zamanda terletmez,koku yapmaz ve mikrop oluşumunu engeller. Esnek yapıya sahip ve özel örme kumaş kullanılarak üretilen Visco Air serisindeki yataklar fermuarlı çıkarılabilir özelliğiyle yıkanabilir. Diğer ürünlerden farklı olarak açık hücreli yapısıyla vücut ısısı ve basıncına duyarlı bu malzemenin yataklarda kullanımıyla, yatağın vücut özelliklerinize göre tepki vermesi sağlanır. Viscom yataklar aynı zamanda yoğun hava geçirgen olarak tasarlanmıştır.


 

UZAY TEKNOLOJİSİ VISCO NEDİR?


 

NASA tarafından, astronotların vücutlarına binen yük ve basıncı azaltmak amacı ile yapılan deneyler sonucunda bulunan bir teknolojidir.


 

Daha sonra endüstiriyel ortamda uygulaması ile üretilen viskoelastik süngerlerin, belirgin özellikleri: uyku kalitenize etki eden, ısı ve ağırlık ile birlikte vücut şeklinize en uygun konforu sağlamasıdır.


 

Visco elastik süngerler; ANTİ BAKTARİYEL VE ANTİ SEPTİK ürünlerdir. Mikroskobik hafıza hücreleri ‘ MEMORY FOAM’ özelliği ile etkiye tepki gösteren, açık hücreli, ağırlık ve ısıya hassas özel bir yatak ürünüdür.


 

Yatağınız, vücudunuzun her bölgesine göre şekil alır. Baş, boyun, sırt, bel, kalça, diz ve bilekler her noktadan destek alarak, eklem ve omurga kaynaklı ağrılarınızı giderir.


 

Visco elastik ‘MEMORY FOAM’ vücut ısısı ve ağırlığı ile vücut şeklini aldığı için üstündeki basıncı minimum seviyeye indirir. Bu sayede damarlardaki sıkışma ortadan kaltığı için kan akışı düzenli olur.


 

Uyurken uyuşma hissetmez ve sürekli yatakta dönme ihtiyacınız ortadan kalkarak, sabaha kadar kesintisiz ve

sağlık bir uykuya kavuşmuş olursunuz.

 

 

Visco nedir? Visco Yatak Nasıl Seçilir ?

Visco, dokunduğumuzda ya da yattığımızda vücudumuzun şeklini alan akıllı süngerin ismidir.

Hafızalı ya da akıllı sünger adıyla da bilinen (Memory foam) 1960’lı yıllarda Amerikan Uzay Araştırma Dairesi (NASA) tarafından astronotların seyahatleri sırasında omurgaya binen yükü ve basıncı azaltmak için geliştirilmiş bir teknolojidir. Sonraki yıllarda, kullanımının rahatlığı ve işlevselliği nedeni ile endüstri ortamına sunulmuştur.

 

Visco Elastic malzeme vücudunuzun ağırlığı ve sıcaklığı ile beraber yatağa yaptığınız basınç sonrasında yumuşar ve vücudunuzun şeklini alır. Ayrıca; visco yataklar açık hücreli bir yapıya sahip olduğu için, hijyen açısından sıradan yataklara oranla bakterilere karşı son derece dayanıklı olup, mikropların neden olduğu küf, akar, ve kokuları barındırmaz.

 

Visco yataklar Soft sünger ve özel visco süngerden oluşur. Tamamı Visco olan yatak yoktur, çünkü tamamen visco malzemenin üzerinde uyumak imkansızdır. Visco yapısı gereği altında bulunan malzemenin şeklini alır, tamamen visco bir yatak olsaydı gömülür ve hareket edemezdiniz. Visco’ yu en iyi şekilde kullanıla bileceğiniz malzeme, süngerdir. Soft sünger olarak da bilinen özel yatak süngeri ve visco malzeme bir arada kullanılarak Visco yataklar üretilir. Visco en üst katmanda bulunan, vücudunuzun şeklini alan kısmı oluşturur ve genelde tek taraflı kullanılır.

 

Visco Yatakların Özellikleri:

-Tamamen ortopedik ve yaysızdır.

-Isıya ve ağırlığa duyarlı olup vücut şeklini alır.

-Açık hücreli yapısı sayesinde Anti alerjiktir, bakteri barındırmaz ve hijyeniktir.

-Ortam sıcaklığına duyarlıdır.

-Vücudun ağırlığını destekleyerek sinir sistemi, omurga ve eklem rahatsızlıklarını önler.

-Uyku esnasında basıncı minimuma indirir ve kan dolaşımını rahatlatır, daha sağlıklı ve konforlu uyumanızı sağlar.

-Omurgayı kusursuz destekler. Yataktan kaynaklı ağrı şikayetlerini azaltır.